Belçika Aile Ziyareti Vizesi

Belçika Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pasaport 

Belçika Schengen aile ziyareti vizesi işlemlerinde pasaportta aranan durumlar mevcuttur. Bunlar pasaportun 10 yıldan eski - deforme veya yırtık- olmamasıdır. Belçika seyahatinin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerlilik süresine sahip ve içerisinde en az 2 adet boş vize sayfası olmalıdır. Bu durumlara uymayanlar ise vize reddi ile karşılaşabilmektedir. Varsa, eski pasaportların bütün işlenmiş sayfaların (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, vizeli ve mühürlü sayfalar vb.) fotokopileri çekilmelidir.

Biyometrik Fotoğraf

Belçika aile- arkadaş ziyareti vize işlemi için istenilen fotoğrafın standartları vardır. Başvuru sahibinin pasaportunda daha önce almış olduğu vize işlemlerinde kullanılmamış ve 6 aydan eski olmaması gerekmektedir. Fotoğraf, 35 mm x 45mm ölçülerinde, arka fonu beyaz ve 2 adet olmalıdır. Kemik çerçeveli gözlük, şapka, şal ile yüzün görünmesini engelleyen herhangi bir aksesuar ile fotoğraf çekimi istenmemektedir.

Belçika Schengen Vize Başvuru Formu

Belçika Schengen Aile/Arkadaş Ziyareti Vize başvurusu için doldurulması gereken Belçika Schengen Vize Başvuru Formu; müracaatlarında İngilizce, Fransızca, Almanca veya Flemenkçe dillerinden biri ile doldurulmasını talep etmektedir.

Başvuru formunun doldurulmasının ardından konsolosluk yetkilisinin başvuruyu hangi dilde incelemesi isteniyorsa, dil seçim belgesi olarak adlandırılan Sonuç Belgesi’nin de yanıtlanarak birlikte teslimi zorunludur.

Belçika Aile /Arkadaş Ziyareti Vize Talep Dilekçesi Nedir?

Belçika’ya davet edilen vize başvuru sahibinin adına düzenlenmiş bir dilekçe: davet eden kişinin kimlik ve iletişim bilgileri, davet eden kişiyle akrabalık derecesi, seyahat sebebi, seyahat tarihleri, konaklama bilgisi ve masrafların kimin tarafından karşılanacağını belirten  açıklayıcı şekilde hazırlanmalıdır.

Belçika Aile/Akraba Ziyareti Vize Davetiyesi Nedir?

Belçika aile-arkadaş ziyareti yapan kişi adına düzenlenmiş davetiye istemektedir. Belçika’daki Belediye’den alınmış orijinal bir nüsha olmalıdır. ( formun adı: Annexe 3Bis/Bijlage 3Bis)

Belçika’ya davet eden kişinin oturum kartı veya kimlik kartı fotokopisi gerekli, evraklar olarak istenmektedir.

Davet eden kişinin Belçika Belediyesi’nden alması gereken Aile Toplum kâğıdının orijinali istenmektedir.

Belçika’ya davet eden kişinin gelir belgeleri kişi çalışan ise,  son 3 aylık maaş bordrosu, kişi serbest çalışan ise; son yıla ait vergi beyannamesi ve tüm sayfaların fotokopisi, kişi emekli ise, son emekli maaşının fişi, kişi sosyal yardım veya işsizlik maaşı alıyor ise son 3 aylık ödeme kanıtı gerekli görülen belgeler arasındadır.

 

Belçika aile/arkadaş ziyareti vize işleminde bulunan kişinin bağlı bulunduğu şirkete ait resmi kimliğini tanımlayan belgeler ise belirtildiği gibidir.

  • Şirketin Ticaret Odası Kaydı fotokopisi
  • Şirketin Vergi Levhası - son yıla ait vergi beyanı bilgileri.
  • Şirketin Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi- Belçika aile/arkadaş ziyareti vize işleminde bulunan başvuru sahibinin bağlı bulunduğu şirkette isim ve unvan değişikliği varsa Sicil Gazetesi bu bilgileri içermelidir.
  • İmza Sirküleri fotokopisi - Belçika aile/arkadaş ziyareti vize işleminde bulunan kişinin bağlı bulunduğu şirkette imza yetkisi olan kişilerin imza yetkisini göstermelidir.

 

Ana Menü

Belçika Aile Ziyaret Vizesi

Duyurular

Belçika Konsolosluğu postanan 'sarı toz' nedeniyle alarmda

İstanbul’da Belçika Konsolosluğu’na geçtiğimiz Cuma günü postalanan bir zarfın içinden çıkan ‘sarı toz’  Belçika Konsoloslu...
2023-08-02 17:16:38

Belçika Ankara Konsolosluk Telefon

Belçika Ankara Konsolosluk ve Büyükelçilik telefon ile iletişim numaraları; (0312) 405 61 66 – 405 61 67 ...
2023-08-02 17:16:24

Belçika Başkonsolosluk Telefon Numaraları

Belçika İstanbul Başkonsolosluk telefon;   (212) 243 33 00 - 01 ...
2023-08-02 17:16:11

Belçika Ankara Konsolosluk Yetki Alanları

ANKARA – ADANA – ADIYAMAN – AFYON – AĞRI – AKSARAY – AMASYA – ANTALYA – ARDAHAN – ARTVİN – AYDIN – BARTIN – BATMAN – B...
2023-08-02 17:15:48
Tüm Duyurular
Belçika Aile Ziyareti Vizesi